Junghans Meister Chronoscope Terrassenbau – Baselworld 2018

Należący do firmy Junghans, tarasowy budynek w Schrambergu powstał w 1918 r. i jest zaliczany do najciekawszych budynków przemysłowych na świecie. W tym roku, z okazji 100-lecia tego zabytku firma Junghans stworzyła dwa wyjątkowe modele zegarków – oba pochodzą z limitowanych serii.

Junghans Meister Chronoscope Terrassenbau

Junghans Meister Chronoscope Terrassenbau

Pierwszy z nich, Meister Chronoscope Terrassenbau powstał w serii 100 egzemplarzy i jest opakowany w kopertę z różowego złota o średnicy 40,7 mm (wysokość 13,9 mm). Wygląd jasnej tarczy z trzema matowymi licznikami w kolorze srebrnym był inspirowany odcieniem schodów w budynku tarasowym (beż i biel).

Junghans-Meister-Chronoscope-Terrassenbau-Gelbgold-Front

Z kolei oryginalna podziałka minutowa widoczna na obrzeżach tarczy to nawiązanie do dekoracji ścian budynku, a ciemnozielony pasek ze skóry aligatora odwołuje się do koloru płytek na ścianach. Na deklu zegarka został wygrawerowany wizerunek budynku. Wersja w stalowej kopercie jest limitowana do 1000 egzemplarzy.

Junghans-Meister-Chronoscope-Terrassenbau-Gelbgold-Ruecken (1)

Oba modele są napędzane kalibrem J880.1 z automatycznym naciągiem, który powstał na podstawie kalibru ETA/Valjoux 7750. Mechanizm jest rodowany, ma ozdobione mostki, niebieskie śruby, wahnik ozdobiony dekoracyjnym szlifem oraz wygrawerowanym logo. Cena: ok. 8000 euro (różowe złoto) i ok. 2200 euro (stal).

Junghans-Meister-Chronoscope-Terrassenbau-Edelstahl-Front