Longines: Longines Future Tennis Aces 2016

Organizowany przez markę Longines już siódmy rok z rzędu turniej Longines Future Tennis Aces zakończył się zwycięstwem Hiszpanki Marii Dolorez Lopez Martinez, która pokonała w finale Rosjankę Kristinę Volgapkinę. Polskę reprezentowała Ada Piestrzyńska z warszawskiego klubu KT Legia.

W tegorocznym turnieju Longines Future Tennis Aces Polskę reprezentowała Ada Piestrzyńska

Reprezentująca Polskę Ada Piestrzyńska

Międzynarodowy turniej Longines Future Tennis Aces odbył się na esplanadzie dzielnicy La Defense, w dniach 26-28 maja. Unikalna sportowa przygoda rozpoczęła się od dwudniowego obozu w ramach Longines Academy, podczas którego utalentowane tenisistki mogły poćwiczyć grę na nawierzchni ceglanej pod okiem dwojga doświadczonych trenerów: Séverine Beltrame i Rémi’ego Barbarina.

Zawodniczki startujące w tym roku w Paryżu

Zawodniczki startujące w tym roku w Paryżu

Szesnaście zawodniczek z całego świata – z Australii, Chin, Indii, Hiszpanii, Hong Kongu, Japonii, Meksyku, Polski, Południowej Korei, Rosji, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Tajwanu i Włoch – miało okazję przez tydzień grać na słynnej paryskiej mączce, w warunkach identycznych do tych panujących podczas Roland Garros (Longines jest partnerem tego turnieju od 2007 r.). Dziewczęta mogły nie tylko zmierzyć się z największymi talentami na świecie w swojej kategorii wiekowej, ale także poznać patronkę turnieju, Arantxę Sanchez, trzykrotną mistrzynię Roland Garros.

Hiszpanka Maria Dolorez Lopez Martinez, zwyciężczyni turnieju Longines Future Tennis Aces 2016

Hiszpanka Maria Dolorez Lopez Martinez, zwyciężczyni turnieju Longines Future Tennis Aces 2016

Zaangażowanie marki Longines w sport młodzieżowy obejmuje także wyścigi konne, podczas których marka przyznaje nagrodę Longines Future Racing Stars Prize oraz narciarstwo alpejskie poprzez program Longines Future Ski Champions.