Longines na Mistrzostwach Europy w WKKW

77 zawodników z 19 krajów i obserwująca ich zmagania wielotysięczna publiczność – na sierpniowe Mistrzostwa Europy w WKKW do Morawy koło Strzegomia przyjechali najlepsi jeźdźcy i amazonki Europy. Czas wszystkim zawodnikom odmierzała firma Longines.

Mistrzostwa Swiata WKKW Strzegom (19)

Jako największy partner FEI (Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej) Longines po raz kolejny pełnił funkcję oficjalnego partnera i chronometrażysty Mistrzostw Europy w WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego), które odbyły się w dniach 17-20 sierpnia w Morawie koło Strzegomia. Tak ważna impreza po raz pierwszy odbywała się w Polsce, a wśród zawodników obecne były same jeździeckie gwiazdy, m.in: Niemiec Michael Jung, mistrz Europy i numer jeden w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Łącznie, w mistrzostwach wystartowało 77 zawodników z 19 krajów, z czego w rywalizacji drużynowej walczyło 13 teamów i 51 zawodników.

Mistrzostwa Swiata WKKW Strzegom (11)

WKKW jest też nazywane jeździeckim triatlonem, ponieważ obejmuje trzy różne konkurencje, które zawodnik pokonuje na jednym koniu. W ciągu dwóch pierwszych dni zawodnicy rozegrali próbę ujeżdżenia, tzw. taniec z koniem, trzeciego dnia – cross, czyli czyli bieg terenowy z przeszkodami w pełnym galopie – najbardziej widowiskową konkurencję, a na koniec (w niedzielę) wystartowali w konkursie skoków przez przeszkody.

W rywalizacji drużynowej Polacy ostatecznie zajęli 9 miejsce (na 13 drużyn), wyprzedzając Białoruś, Francję, Danię i Norwegię. Do końca zawodów, najbardziej zacięta walka toczyła się złoty medal. Po sobotnim crossie, z niewielką przewagą, prowadziły Brytyjki, więc niedzielny konkurs skoków zapowiadał się bardzo emocjonująco. Ostatecznie Brytyjki wytrzymały presję i drużynowo zdobyły złoty medal, przerywając trzyletnią dominację Niemców. Drugie miejsce zajęła drużyna Niemiec, a trzecie Szwecja.

Mistrzostwa Swiata WKKW Strzegom (17)

W konkursie indywidualnym najlepsza okazała się Niemka Ingrid Klimke startująca na koniu Horseware Hale Bob Old, a broniący tytułu mistrza Europy Michael Jung na koniu fisherRocana musiał zadowolić się srebrem. Trzecie miejsce indywidualnie zdobyła Brytyjka Nicola Wilson i Bulana. Najwyżej sklasyfikowaną polską parą był Mariusz Kleniuk i Winona – ostatecznie zajęli 26 miejsce.

Mistrzostwa Swiata WKKW Strzegom (5)

Zwyciężczyni, Ingrid Klimke, która po raz pierwszy w swej karierze sięgnęła po indywidualne złoto otrzymała zegarek marki Longines z rąk Leszka Pilcha, brand managera Longines. Oficjalnym zegarkiem Mistrzostw Europy Strzegom 2017 był model z tegorocznej, damskiej kolekcji Master. Zegarek ma niebieską tarczę ozdobioną brylantowymi indeksami godzinowymi, niebieski pasek ze skóry aligatora i jest napędzany mechanizmem z automatycznym naciągiem.

Longines Master Collection Blue Edition

Longines Master Collection Blue Edition