Longines: Polak zwycięzcą turnieju Longines Future Tennis Aces

W tym roku odbyła się już ósma edycja turnieju Longines Future Tennis Aces, w którym biorą udział dziewczynki i chłopcy poniżej 13 roku życia. Brało w niej udział 20 młodych talentów z 20 krajów i po raz pierwszy w tym międzynarodowym turnieju zwyciężył Polak – Martyn Pawelski z klubu KS Mostostal Zabrze. Tym samym zapewnił sobie stypendium od marki Longines do 16 roku życia.

Martyn Pawelski - zwycięzca turnieju Longines Future Tennis Aces

Martyn Pawelski – zwycięzca turnieju Longines Future Tennis Aces

W finale pokonał reprezentanta Hongkongu Chaka Lama Colemana Wonga po super tie-breaku, w którym o zwycięstwie decydowała ostatnia piłka. Po wielkich emocjach przyszedł czas na pokazowy mecz, który finaliści rozegrali ze znanymi nazwiskami ze świata tenisa – z Alexem Corretją, patronem tegorocznej edycji turnieju oraz z Andre Agassim, ambasadorem marki Longines.

Finaliści razem z  Andre Agassim i Alexem Corretją

Finaliści razem z Andre Agassim i Alexem Corretją

Turniej Longines Future Tennis Aces odbywał się w dniach 1-3 czerwca 2017 w dzielnicy La Defence w Paryżu. Ideą tego wydarzenia jest promocja i wsparcie młodych talentów tenisa. Impreza odbywa się równolegle z turniejem wielkoszlemowym Roland-Garros, którego Longines jest oficjalnym partnerem i oficjalnym chronometrażystą od 2007 roku.

Uczestnicy tegorocznego turnieju

Uczestnicy tegorocznego turnieju