Longines: Sport i elegancja

W dniach 9-12 czerwca br., na historycznym hipodromie odbyły się Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO5* Sopot 2016. Tegoroczna edycja CSIO5* była drugą imprezą pięciogwiazdkową (pięć gwiazdek otrzymują zawody najwyższej rangi; o ilości gwiazdek decyduje pula nagród, a ta wyniosła w Sopocie ponad 1,6 mln zł i była najwyższą, jaką kiedykolwiek można było wygrać w zawodach jeździeckich w Polsce). Skrót CSIO pochodzi od: Concours de Saut International Officiel (francuski jest oficjalnym językiem Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej) i w tłumaczeniu na polski oznacza: Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach.

W tym prestiżowym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele dwudziestu pięciu krajów z całego świata. Na parkurze pojawiła się czołówka światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

CSIO Sopot Longines_2

W sumie, rozegranych zostało jedenaście konkursów, w tym najważniejszy – Puchar Narodów FEI Furusiyya. Wystartowało w nim 60 najlepszych zawodników z 15 krajów. Zwyciężyła ekipa z Ukrainy w składzie: Cassio Rivetti, Ulrich Kirchhoff, Ferenc Szentirmai i Rene Tebbel. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Austrii, a trzecie – Belgii. Polakom zabrakło szczęścia, ponieważ tylko jednemu zawodnikowi, Maksymilianowi Wechcie udało się pokonać parkur bezbłędnie. Ostatecznie nasza ekipa zajęła 13 miejsce.

W tzw. Dużej Rundzie, jeźdźcy rywalizowali o nagrodę firmy Longines (mogli jednocześnie zdobyć dodatkowe punkty do rankingu prowadzonego przez tę markę). Pierwsze miejsce zajął reprezentant Belgii, Nicola Philippaerts, który w nagrodę otrzymał męski zegarek Conquest Classic marki Longines.

Nicola Philippaerts, zwycięzca Dużej Rundy, Leszek Pilch, brand manager Longines, Karolina Ferenstein- Kraśko

Nicola Philippaerts, zwycięzca Dużej Rundy, Leszek Pilch, brand manager Longines, Karolina Ferenstein- Kraśko

W niedzielę, podczas Grand Prix CSIO Sopot, firma Longines przyznała specjalną nagrodę – dla najlepszego polskiego zawodnika. Został nim Jarosław Skrzyczyński.

Sopot SCIO Longines

Ta impreza co roku przyciąga wielu kibiców. Nie tylko tych pasjonujących się jeździectwem, ale też inne miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego.
Dla marki Longines była m.in. okazją do zaprezentowania najnowszej kolekcji, w tym modeli z serii Equestrian, inspirowanej światem koni i jeździectwem. Zegarki są oferowane w czterech rozmiarach: 19,20 x 28 mm, 22 x 32 mm, 24,70 x 36 mm lub 26 x 38 mm i z różnymi tarczami (z brylantowymi indeksami godzinowymi, rzymskimi lub arabskimi cyframi). Kształt kopert nie jest przypadkowy: nawiązuje do prostokątnego zapięcia paradnej uzdy koni rasy Freiberger (konie tej rasy są wypasane na łąkach w pobliżu Saint-Imier, gdzie swoją siedzibę ma firma Longines). Wszystkie modele mają kwarcowe mechanizmy ze wskazaniami godzin i minut (wersje najmniejsze) lub godzin, minut i małego sekundnika na godzinie 6. Do wyboru są stalowe bransolety lub skórzane paski.

Longines Equestrian

Longines Equestrian