Omega: Kobieta w roli głównej

W warszawskim butiku marki Omega 16 listopada 2016 r. odbyła się premiera nowego modelu Constellation Petite Seconde, pierwszego damskiego zegarka z certyfikatem Master Chronometer (czasomierz zaliczył osiem rygorystycznych testów w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Metrologii – METAS).

Omega Constellation Small Second

Omega Constellation Small Second

Uroczysty wieczór w Warszawie był także okazją do pokazania dorobku i historii damskich zegarków. Goście mogli podziwiać niektóre z nich, na co dzień znajdujące się w zbiorach muzeum marki Omega w Biel. Wśród zaprezentowanych historycznych modeli znalazły się m.in. wysadzany szafirami i brylantami platynowy zegarek biżuteryjny w stylu art déco z 1924 r. oraz dwa interesujące modele z 1956 r.Oprócz nowego zegarka Constellation Petite Seconde i modeli muzealnych została pokazana też biżuteria marki Omega z kolekcji Fine Jewellery. Każdy jej element nawiązuje do charakterystycznych cech wzornictwa najbardziej znanych zegarków firmy Omega.

Od lewej: Maxime Gourgouillat, Emilia Sawicka, Agnieszka Cegielska, Isabelle Bourquin

Od lewej: Maxime Gourgouillat, Emilia Sawicka, Agnieszka Cegielska, Isabelle Bourquin

Dodatkową atrakcją w czasie wydarzenia była możliwość podziwiania znanej artystki Anny Halarewicz przy pracy.

Anna Halarewicz

Anna Halarewicz

Spotkanie poprowadziła przyjaciółka marki Omega Agnieszka Cegielska, która na ten wieczór wybrała najnowszy zegarek Constellation Petite Seconde oraz pierścionki z kolekcji Constellation wysadzane brylantami i kolekcji Flower wykonane z 18-karatowego złota i macicy perłowej.