Omega Seamaster Olympic Games Collection – Baselworld 2018

Po raz pierwszy firma Omega wystąpiła w roli oficjalnego chronometrażysty igrzysk olimpijskich w 1932 r. Od tamtej pory pełniła tę funkcję aż 27 razy i będzie ją pełnić w przyszłości. Tradycją stało się już wypuszczanie specjalnych, tzw. olimpijskich, serii zegarków. W tym roku na targach Baselworld Omega pokazała serię Seamaster Olympic Games Collection, składającą się z pięciu zegarków upamiętniających dziedzictwo marki w chronometrażu sportowym. Kolekcja reprezentuje różne kolory słynnych pięciu kół olimpijskich: czarny, żółty, zielony, niebieski i czerwony. Wzornictwo wersji w żywych kolorach jest inspirowane wyglądem stoperów marki Omega, stosowanych kiedyś w czasie olimpiad, np. igrzysk w Montrealu i Innsbrucku w 1976r.

Omega Seamaster Olympic Games Collection

Omega Seamaster Olympic Games Collection

Odniesienia do przeszłości są widoczne na lekko wypukłych, czarno-białych tarczach, zaprojektowanych tak, by umożliwiały natychmiastowy odczyt wskazań. Czytelność poprawiają pogrubione wskazówki, kontrastowe cyfry arabskie oraz wyraźnie zaznaczona podziałka minutowa. Podziałka znajdująca się na obrzeżach tarczy może służyć jako pulsometr (jest podzielona na trzy 20-sekundowe odcinki). Po stronie dekla jest widoczny pierścień z anodyzowanego aluminium, na który naniesiono wszystkie znane daty i nazwy miast gospodarzy igrzysk, w których Omega brała lub będzie brała udział (od Los Angeles w 1932 r. do Los Angeles w roku 2028).

522.32.40.20.01.004_PUB

Zegarki z serii Seamaster Olympic Games Collection mają stalowe koperty o średnicy 39,5 mm i są oferowane ze skórzanymi paskami ozdobionymi mikroperforacją. Jako napęd posłużył tu kaliber Master Chronometer 8800, stworzony we własnej manufakturze. Każda wersja olimpijskiego Seamastera jest dostępna w limitowanej serii 2032 egzemplarzy (liczba nawiązuje do roku, do którego Omega będzie oficjalnym chronometrażystą igrzysk olimpijskich). Indywidualny numer limitowanej edycji każdego zegarka jest wygrawerowany na boku koperty. 522.32.40.20.01.002