Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II – Baselworld 2018

Jedną z tegorocznych nowości firmy Rolex jest model GMT-Master II opakowany w stalową kopertę z niebiesko-czerwonym, ceramicznym pierścieniem (tzw. Pepsi) oraz z bransoletą Jubilé (ostatnio ten model był dostępny tylko z bransoletą Oyster, a wersje ze stali miały czarny lub niebiesko-czarny pierścień). Koperta nowego modelu Oyster Perpetual GMT-Master II, bo tak brzmi jego pełna nazwa, mierzy 40 mm i jest wodoszczelna do 100 m.

Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II

Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II

Obudowa powstała z tzw. stali Oyster (od tego roku Rolex określa w ten sposób stal, z której są zrobione wszystkie zegarki). Po raz pierwszy, GMT-Master II ma bransoletę Jubilé z zapięciem typu Oysterlock oraz elementem Easylink służącym do wydłużania bransolety (na życzenie, bransoleta może zostać wymieniona na bransoletę Oyster). Pierwsza wersja zegarka GMT-Master weszła na rynek w 1955 r., a odnowiony wariant, czyli GMT-Master II w 1982 r. (ten drugi pojawiał się też z bransoletą Jubilé). Jako napęd nowego GMT-Mastera zastosowano kaliber 3285 z automatycznym naciągiem, stworzony we własnej manufakturze.

Oyster Perpetual GMT-Master II

 

Oprócz wersji ze stali, zegarek jest też dostępny w dwukolorowej kopercie (stal i złoto Everose) lub obudowie ze złota Everose – oba warianty z czarno-brązowym pierścieniem. Cena: 8400 euro (stal), 12 800 euro (stal i złoto), 33 400 euro (złoto).

Oyster Perpetual GMT-Master II