Tissot: Marka oficjalnym chronometrażystą Tour de Pologne 2017

29 lipca br. startuje 74. edycja jednego z najpopularniejszych wyścigów kolarskich na świecie – Tour de Pologne. Po raz pierwszy w historii wyścigu za oficjalny pomiar czasu będzie odpowiadać Tissot, firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w chronometrażu najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Kolarstwo to dyscyplina, z którą marka Tissot związana jest od dawna. W ciągu ostatnich 50 lat firma współpracowała przy wielu imprezach kolarskich, a od ponad 20 lat jest związana z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI), jako pierwszy Partner Kolarstwa Światowego w historii UCI oraz oficjalny chronometrażysta UCI podczas wszystkich wydarzeń organizowanych przez unię (we wszystkich dyscyplinach kolarskich). Jako oficjalny chronometrażysta, Tissot odpowiada także za dostarczenie innowacyjnych systemów mierzenia czasu podczas najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie, jak Tour de France czy La Vuelta a España, oraz podczas wszystkich wyścigów organizowanych przez ASO (Amaury Sport Organisation).

Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team; zdjęcie: Monika Szalek

Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team; zdjęcie: Monika Szalek

Aby uczcić rozpoczętą właśnie współpracę z Tour de Pologne, firma stworzyła specjalny zegarek. Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition to ergonomiczny sportowy czasomierz, który dzięki właściwościom wykorzystanych materiałów jest niezwykle lekki i wytrzymały. Sportowy charakter modelu podkreślają detale nawiązujące do barw wyścigu oraz oficjalne logo Tour de Pologne wygrawerowane na deklu. Zegarek jest opakowany w stalową kopertę (średnica 44,5 mm), pokrytą powłoką PVD i ma czarną tarczę z trzema licznikami stopera oraz dużymi wskazówkami z biało-żółtymi akcentami, dzięki którym z łatwością można odczytać godzinę. Faktura oraz kolor tarczy przypomina nawierzchnię szosy, którą przemierzają kolarze podczas wyścigu. Jednak to nie wszystkie nawiązania do kolarstwa. W zegarku znajdziemy także wiele elementów inspirowanych wyglądem poszczególnych części roweru.

Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition

Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition

Wygląd paska oraz uszu koperty wskazuje na podobieństwo do widelca ramy rowerowej. Zewnętrzna część tarczy z charakterystycznym indeksem imitującym szprychy wraz z pierścieniem tachometru przypomina koło roweru. Rowerowe akcenty widoczne są także w innych miejscach: przyciski przypominają dźwignie hamulca, na kopercie oraz koronce jest odwzorowana charakterystyczna struktura kasety rowerowej, a inspiracją dla wewnętrznej strony paska był łańcuch rowerowy.

Tissot_T_Race_Cycling_TDP Special Edition 2017_1990 PLN