Victorinox I.N.O.X. Paracord

Victorinox I.N.O.X. Paracord

Victorinox I.N.O.X. Paracord

Oto kolejna odsłona zegarka I.N.O.X., czyli jednego z najbardziej wytrzymałych czasomierzy na świecie. Dla przypomnienia: zanim trafił na rynek, zegarek został poddany 130 nietypowym testom, np. miał kontakt z kwasami, był zrzucany z wysokości 10 metrów na twardą powierzchnię, prany w pralce na pełnych obrotach w temperaturze 90 stopni, zamrożony w bryle lodu i poddany naciskowi o sile 8 ton. Tym razem model I.N.O.X. pojawia się z bransoletą wykonaną z paracordu, zaprojektowaną przez firmę Naimakka, która słynie z produkcji bransolet survivalowych.

Wersja I.N.O.X. Paracord powstała z myślą o miłośnikach sportów ekstremalnych i aktywnego trybu życia. Paracord to linka wykonana z włókien syntetycznych o specjalnym, gęstym splocie. Materiał wytrzymuje obciążenie do 250 kg i jest stosowany m.in. przy produkcji spadochronów (paracord = parachute cord, czyli linka spadochronowa). W razie potrzeby bransoletę można rozpleść i wykorzystać jako uniwersalne narzędzie survivalowe (może służyć np. jako żyłka do wędki, sprzęt do zabezpieczenia ekwipunku, linka mocująca lub holownicza).

inox_naimakka_2

Model I.N.O.X. Paracord jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: z czarną tarczą i bransoletą oraz z zieloną tarczą i bransoletą „Camouflage”. Zegarek ma 43-milimetrową stalową kopertę o wodoszczelności do 20 atm, szafirowe szkło pokryte trzema warstwami powłoki antyrefleksyjnej, zakręcany dekiel i koronkę oraz zdejmowany, przezroczysty protektor, który w ekstremalnych warunkach chroni kopertę przed uszkodzeniem (ma zaznaczone kierunki świata). Cena: 2490 zł.     Inox_Naimakka_241727.1_soldat_fond_blanc